Загальний огляд стану розпізнавання та синтезу мовлення в Україні

Хто ж займається в Україні розпізнаванням та синтезом мовлення?

Про існування солідних українських фірм, які займаються створенням програмних продуктів на основі розпізнавання або синтезу мовлення без допомоги нашого Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем мені невідомо. Мабуть, тому що їх просто немає. Існують або наукові заклади, які займаються дослідженнями в галузі розпізнавання та синтезу, або самотні розробники.

Про лідера в Україні в розпізнаванні та синтезі мовлення можна прочитати в розділі Про нас.

Крім нас в Україні є й інші люди, які цікавляться проблематикою розпізнавання та синтезу.

У Донецьку у відділі розпізнавання мовних образів Інституту проблем штучного інтелекту ведуться роботи з розпізнавання мовлення.


Є синтезатори російської та української мови "Vikno" (автори: Г.В. Юсим та В.Б. Кон), які дозволяють озвучувати довільні тексти, написані російською або українською мовами, з можливими англомовними або німецькомовними включеннями.

У Луганській області Сергій Баранніков створив синтезатор української та російської мов Голос. Програма настроюється за тембром, частотою, швидкістю та має можливість створення власного голосу.

Якщо ви також займаєтеся розпізнаванням або синтезом можете написати на speech_ua at yahoo.com і я додам і вас до огляду.